TLDR: Do VSC jest wtyczka koloryzująca style napisane za pomocą Styled Components oraz najwidoczniej uruchamia się dodatkowo process lintowania -> vscode-styled-components

Podczas implementowania projektu z 8 Projects with Designs you can do to Become FRONT-END developer - DEV zastanawiałem się czy style napisać w SCSS czy może jednak użyć Styled Components.

Tak naprawdę decyzji jeszcze nie podjąłem. Część styli mam w SCSS a część w Styled Components.

stylelint-processor-styled-components

Jedna sprawa mi przeszkadzała. Style z Styled Components nie przechodziły przez stylelint‘a. Natrafiłem na stylelint-processor-styled-components. “Świetnie!” pomyślałem i zastosowałem rady z dokumentacji. Problem w tym, że od tegomomentu pipe dla CSS i SCSS przestał mi działać. Jakoś dużo czasu nie chciałem spędzić na rozwiązanie tego problemu i zaparkowałem temat na branchu.

vscode-styled-components

Zajrzałem do dokumentacji Styled Components. Zauważyłem, że jest wtyczka do kolorowania składni CSS’ów w Styled Components -> vscode-styled-components. Doinstalowałem i ku memu zaskoczeniu VSC uruchomił lint dla styli w komponencie używającym Styled Components.

Podsumowanie

Myślę, że nie mam się co przejmować, którą drogą iść oraz cieszę się, że stylelint mi działa! Dodatkowo nie musiałem spędzać zbyt dużo czasu na rozwiązanie problemu lub szukaniu jego obejścia. Więcej czasu mi zajęło napisanie tego posta!